Atlanta Hakkında

Atlanta Amerika Birleşik Devletleri Georgia eyaletinin en büyük şehri ve başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Amerika Birleşik Devletlerinin nüfusu itibari ile en büyük dokuzuncu metropolitan bölgesidir. Fulton Kontluğu county merkez şehri olma özelliğindedir. Aynı zamanda Fulton Kontluğunu tamamını içine alır ve doğuya doğru DeKalb County’nin bir kısmını kapsar. Şehir 1837 tarihinde iki demiryolu hattının kesişme noktası ve kavşağında kurulmuştur. Tarihe tanıklık eden Atlanta Amerikan İç Savaşında tamamen yıkılmış ve harap olmuş fakat sonrasında kendini hızla yenileyerek ulusal bir ticaret merkezi olmuştur. Atlanta hava ulaşımı başta olmak üzere karayolları ve demiryolları ağı ile Güneydoğu Birleşik Amerika’nın önemli noktasıdır. 1998 tarihinde açılmış Hartsfield-Jackson Atlanta Enternasyonal Havalimanı dünyada en çok işlem gören havalimanı olması sebebi ile dünya ulaşımının önemli noktasıdır. Ekonomisi o kadar büyük ve verimli bir şehirdir ki bir çok uluslararası şirketin merkezlerine ev sahipliği yapar.  Hafif dalgalı tepeler üzerine kurulu şehir uygun ağaç örtüsü ile kaplıdır. Atlanta aile yaşamı için de çok uygun bir şehirdir. Gündüzleri sakin ve sessiz geçen Atlanta geceleri oldukça hareketli bir şehirdir.  

Atlanta Vizesi

Atlanta seyahati için kesinlikle Amerika vizesine ihtiyaç vardır.

Atlanta Gezilecek Yerler

Büyük bir metropol çok düzgün ve düzenli inşa edilmiş olması başka metropollerle karışmasına sebep olabilir. Gezilecek yerlerin başlangıç noktası sanat ile olabilir ve bunu için ilk durak Atlanta High of Art klasik sanattan çağdaş sanata uzanan yol haritasında ünlü koleksiyonu ile bilinir. Bu yapıyı ünlü mimarlar Richard Meier ve Renzo Piano tasarlamıştır. Sergilerin ev sahibi Atlanta High of Art yoğun dönemler geçirir tam manasıyla bir sanat merkezidir. Tarihe tanıklık eden yer 1905 yılında Atlanta sanat vakfı tarafından kurulmuş ve 1926 yılında High Ailesinin ismini almıştır. Ne yazıktır ki 03 Haziran 1962 tarihinde Atlanta Sanat Vakfı heyeti Paris Louvre Müzesine giderken gerçekleştirdiği  seyahatte uçaklarının başka bir uçak ile çarpışması sonucu hayatlarını kaybetmiştir. Bu yaşanan üzücü olayın anısına Atlanta Sanat Merkezi Anıtı açılmıştır ve bunun üzerine Fransız hükümeti ünlü sanatçı Rodin’in Gölge Heykelini jest olarak bağışlamıştır. Jimmy Carter Başkanlık Kütüphanesi ve Müzesi müze Atlanta’da 39. Amerika başkanı Jimmy Carter’ın özel eşyaları ve kütüphanesini sergilemektedir. Jimmy Carter 2002 yılında Nobel Barış Ödülü almıştır.
Stone Mountain Park başka bir güzellik köşesidir ve Atlanta’nın en çok ziyaretçi alan yeridir. 3,200 dönüm üzerine kurulu park eğlence ve her yaştan insana aktivite sunmaktadır. İnsanların Atlanta manzarası ile gün batımını izlemek için gittikleri eşsiz noktadır. Grant Park ise Atlanta Hayvanat Bahçesini yani Zoo Atlanta’yı da içerisine alarak ailelere eğlenceli anlar sunan bir yerdir. İçerisinde bir çok evcil ve yabani hayvan barındıran park ziyaretçilerine filler, kaplanlar, flamingolar, maymunlar, kangurular ve diğer birçok hayvanın yaşamını sunar. Koka kola dünyası yani World of Coca Cola bir müze olarak işleyen alan 1950 yılında Coca Cola’nın kuruluşundan beri dize gelen olayları aktarmaktadır. Tarih boyunca geçen yolculukta koka kolaya ait cam şişeler, reklam afişleri, reklam filmleri, çeşitli meyvelerden yapılmış kola çeşitleri ile sergi sunmaktadır. Son olarak Georgia Akvaryumu, CNN Center, Georgia Eyalet Kongre Binası yani Georgia State Capitol ve Fox Theatre görülmesi gerekir.

Atlanta Konaklama

Atlanta konaklama açısından bütün büyük tesislerin dikkatini çekerek dünyanın en iyi otellerine ev sahipliği yapar. Konaklama kişi tercihine göre değişiklik gösterse de şehirde rekabeti ve kaliteyi tetikleyen yapılar kişilere konaklama avantajı sağlamaktadır. Atlanta uçak biletlerini en uygun fiyatlar ve alternatif sonuçlar ile sitemizden satın alın. Atlanta’da konaklama şu bölgelere yayılmıştır Midtown, Downtown ve Buckhead bölgelerinde yapılan etkinlik festivaller sebebi ile yaz aylarında fiyatlar yüksek çıkmaktadır. Buckhead Kuzey Atlanta’da, Downtown, Warehouse, Arts District ve Midtown – Piedmont yani şehir merkezi konaklama yerlerinin yoğun olduğu yerlerdir. Atlanta da konaklama ücretleri tercihe bağlı olarak 70 usd ile 450 usd arasında değişiklik göstermektedir.

Atlanta Havalimanı

Atlanta Uluslararası Havalimanı yada Atlanta Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı Amerika Birleşik Devletlerinin Georgia Eyaletinde Atlanta şehrinde yer alan havalimanıdır. 1998 yılında hizmete başlamış ve her geçen yıl yolcu sayısını arttırarak devam ettirmiştir. 2005 yılından beri uçak iniş kalkış sayısı bakımından en üst sırada yer alır. Atlanta şehir merkezine 16.5 km mesafede yer almaktadır.  Atlanta havalimanının IATA kodu ATL ve ICAO kodu KATL olarak belirlenmiştir.

Atlanta Ulaşım

Atlanta şehrinde otobüs ile ulaşım yaygındır. Şehirde birde Marta adı verilen metro ulaşım sistemi kullanılmaktadır. Şehirde her yere otobüs yada metro ile rahatlıkla kolay bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından çıktığınızda Marta adı verilen ulaşım sistemi ile otobüs yada tren kullanarak rahatlıkla şehir merkezine gidebilirsin. Ulaşım 2 usd ile 5 usd arasında yapılabilmektedir.

Atlanta Yorumlar

 

 

Amerikan Rüyası

Herkesin vardır sanırım bir Amerikan rüyası. Benim ki ise Atlanta'ya gitmek. Hem büyük bir eyaletin başkenti hem de küçük bir Amerika olan bu şehire gitmek. Uzun zamandır hayalini kurduğum bu tatili yapmama vesile olan ise sizlersiniz biletska ailesi. Ciddiyim oldukça cuzi bir miktara uçak biletimi aldım ve alırken hiçbir sorun yaşamadım herkese tavsiye ederim.

cruise
Burak Şen

Geliyorum Baba!

Babam işi nedeniyle Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde çalışıyor ve ben ise yıllardır onu göremiyor onsuz büyüyordum. Ta ki yurt dışı tatili planlayan bir arkadaşım bana biletska dan bahsedene dek. Bu site üzerinden aynı bileti çok daha ucuza alabiliyorum. 5 yıldır göremediğim babamı görmeye bu hafta sonu sizin siteniz üzerinden aldığım bilet ile seyahat edeceğim. Emeğinize teşekkür ederim biletska ailesi.

cruise
Canan Kaya

Atlanta Rüyası

Atlanta da öğrenci olduğum için ailemi pek göremiyordum. Üstelik yeni amca oldum fakat daha yeğenimi hiç göremedim bile. Bundan şikayet ederken bu siteye denk geldim ve şaşırtıcı derecede uygun fiyatlara uçak bileti bulabileceğimi görünce başta inanamadım ve güvenemedim. Lakin daha sonra siteniz üzerinde biraz araştırma yaparak ve yorumları okuyarak güvenilirliğinizden emin olup bilet satın aldım.

cruise
Can Tığlı

Amerikan Tarzı

Anne tarafından Amerikan olduğum için vize sorunu yaşamadan Atlanta'ya gidebiliyo olmak benim için oldukça büyük bir avantaj. Fakat vize sorununuz olmasa bile yurt dışına çıkmak ülkemizde çok masraflı olduğu için doğduğum toprakları yıllardır göremiyordum. İnternette tesadüfen biletlere bakarken sitenize denk geldim ve uzun yıllardır boş yere memleket hasreti çektiğimi fark ettim. Uygun fiyata bilet bu siteden alınır.

cruise
Barbu Semen

Etiketler

Atlanta uçak bileti, en uygun Atlanta uçak bileti, en ucuz Atlanta uçak bileti, Atlanta ucuz uçak bileti, Atlanta en uygun uçak bileti, kampanyalı Atlanta uçak bileti, promosyonlu Atlanta uçak bileti, indirimli Atlanta uçak bileti, ucuz Atlanta uçak bileti, uçak bileti, yurt içi uçak bileti, yurt dışı uçak bileti

Atlanta Hava Durumu

Hava Yolları