Belgrad Hakkında

Beyaz Şehir anlamına gelir. Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehri Belgrad. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği alanda yer alır nüfus 1,7 milyondur. Antik döneme tanıklık etmiş şehir tarih boyunca bir çok olaya şahit olmuştur. Önemli konumu sebebi ile şehir tarih boyunca 44 kez yerle bir edilmiş ve yeniden yapılanmıştır. 1521 yılında Osmanlı İmparatorluğuna dahil olmuştur ve sancak haline gelmiştir. Tüm toprakları ile Avrupa’nın en büyük toprak alanlarından birisidir. 1841 yılında Sırbistan’ın başkenti ünvanını kazanması Sırp isyanları sonucunda olmuştur. 1918 yılına gelindiğinde ise Yugoslavya’nın başkenti ilan edildi ve 2006 yılında ülke tamamen dağılana kadar böyle kaldı. Bugün ise özerk bir yönetime sahiptir ve bu şekilde yönetilmektedir.

Belgrad Vizesi
Sırbistan’a seyahatlerinde Türk Vatandaşlarından vize talep edilmemektedir.

Belgrad Gezilecek Yerler

O kadar çok gezilecek yere sahiptir ki bu durum gezi esnasında tarihte yolculuk yapmana sebep olmaktadır. Bunların başında ise Belgrade Fortress, Nikola Tesla Müzesi, Askeri Müze, Knez Mihailova Caddesi, Aziz Sava Katedrali, Avala Kulesi, Kalemegdan, Havacılık Müzesi, Pobednik, Yugoslav Tarih Müzesi, Sıbistan Ulusal Müzesi, Bayraklı Camii, Belgrade Zoo, Kosutnjak, Etnografya Müzesi, Beli Dvor, Büyük Savaş Adası, Belgrade Şehir Müzesi, Sırbistan Tiyatro Sanatları Müzesi gelir. Bu müthiş yerleri görmek için bir Belgrad uçak bileti alman yeterlidir sayfamızdan uçuş alternatiflerine ve fiyatlarına bakıp alabilirsin. 

Belgrad Konaklama

Günümüzde teknolojinin bir çok kolaylığı getirmesi ile konaklama seçenekleri de çoğaldı. Belgrad tam da böyle bir şehirdir çok farklı seçeneklerle konaklama yapabilirsin dilersen sıradan bir şehir otelinde yada çok lüks bir otelde kalabilir bir başka alternatif ise kısa süre için bir daire kiralayabilirsin. 

Belgrad Havalimanı

Belgrad Nikola Tesla havalimanı şehrin tek havalimanıdır. 2006 yılından beri bu adla anılan havalimanı uluslararası havalimanı olma özelliğini taşır önceki adları Belgrad Havalimanı ve Surcin Havalimanıdır. Eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra oldukça merkezi bir konumda kalan havalimanı oldukça yoğundur. Belgrad uçak bileti için sadece bir tıkla bütün havayolu ve uçuş seçeneklerine Biletska.com üzerinden ulaşın. 

Belgrad Ulaşım

Çok büyük olmayan bu şehri gezmek yürüyüş ile keyifli olacaktır. Ancak ulaşman gereken uzak noktalar için şehir sana toplu taşıma araçlarını önermektedir. Taksi makul sayılabilecek bir ücret talep etmektedir. Şehirde otobüs, minibüs ve tramvay kullanımı ile ulaşım sağlanır. Eğer indiğinde bir BusPlus kart alırsan 5 güne kadar kullanımlı olarak biraz daha tasarruf yapmış olacaksın. Tramvay 140 Sırp Dinarıdır. Belgrad Nikola Tesla havalimanından şehre ulaşım için otobüs kullanırsan 72 nolu otobüsleri takip edebilirsin yaklaşık 50 dk da şehre ulaşıyor ve ücreti 150 Sırp Dinarı. Minibüse binersen şehir merkezi için A1 nolu minibüslere bakmalısın 30 dk süren bu yolculuk ücreti 300 Sırp Dinarıdır. Taksiler ise 1500 Sırp Dinarına şehir merkezine gidiyorlar. Bir başka hizmet ise Jat Havayollarına ait Shuttle ile şehir merkezine ulaşım 07:00-22:00 saatleri arasında servisler yolcu taşımaktadır. Otobüs biletlerini şoförden alacağın için yanında mutlaka Sırp Dinarı olmalıdır havalimanına indiğinde döviz bürosundan paranı Sırp Dinarı yapabilirsin. 

Belgrad Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Belgrad Yorumlar

 

 

Mükemmeldi Herşey

Selamlar herkese, Belgrad gezimi dün tamamladım ve bugün evimdeyim. Gözlemlerimi buradan paylaşarak gitmeyi düşünen arkadaşlara yardımcı olmayı umuyorum. Öncelikle Belgrad’ta şehir yaşantısı ve doğa tamamen bütünleşik. Bunun yanı sıra her 10-15 dakikada bir sizi kendine aşık edecek tarihi yapılarla karşılaşmanız mümkün. Yemek ve ulaşım son derece ucuz. Gitmeyi planlayan arkadaşlar varsa vakit kaybetmemelerini öneriyorum. Özellikle bu aylardaki bilet fiyatlarının ucuzluğunu kaçırmadan Belgrad’ı görün derim. Herkese iyi geziler…

cruise
Ali Tanık

Belgrad

Öncelikle herkese merhaba, benim Belgrad’a ilk ayak basışım olacak. Üniversitemdeki öğrenci değişim programından yararlanarak bu imkanı sağladım kendime. Bakalım uçağım gelecek haftanın ortalarında ve her şey yolunda şimdilik. Ucuz bilet desen oda tamam. Umarım oraya ulaştığımda da aynı şansım devam eder ve sorun yaşamadan 6 ayımı geçirip dönerim. Belgrad’ta eğitim gören arkadaşlar var ise tanışmak isterim.

cruise
Eda

Güzel şehir...

Daha önce bir tur vasıtasıyla geldiğim Belgrad’a bu kez de yalnız geleyim dedim. Nihayetinde turlarla yapılan gezilerde sürekli birilerine bağlı kalmak zorundasınız ve bu durum sizi ciddi anlamda kısıtlamakta. Özgürce Belgrad sokaklarına dalıp keyfimce gezdim, tozdum ve eğlendim. İyi ki de gelmişim diyorum şimdi. Hele ki biletskadan ucuz bilet buldukça başka yerler için aynı gezi planını uygulamayı düşünüyorum.

cruise
Ragıp

Teşekkürler biletska…

İş yerinden arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım bu siteyle. Biletlerin ucuzluk dönemlerini düşünerek ileri tarihli bilet alıp ailecek Belgrad’ta yaşayan abimin yanına gitmeyi planlıyorduk. Fakat sitedeki gördüğüm fiyatlara inanamadım. Başka sitelerden bu fiyata bilet alabilmek için aylar sonrasına rezervasyon yapmak gerekiyor neredeyse. Fiyatları ailemle paylaşınca hemen yola çıkma kararı aldık. Teşekkürler biletska…

cruise
Mustafa Su

Etiketler

Belgrad uçak bileti, en uygun Belgrad uçak bileti, en ucuz Belgrad uçak bileti, Belgrad ucuz uçak bileti, Belgrad en uygun uçak bileti, kampanyalı Belgrad uçak bileti, promosyonlu Belgrad uçak bileti, indirimli Belgrad uçak bileti, ucuz Belgrad uçak bileti, uçak bileti, yurt içi uçak bileti, yurt dışı uçak bileti

Belgrad Hava Durumu

Hava Yolları