Cape Town Hakkında

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin bir kenti olan Cape Town, Hint ve Atlas Okyanuslarını bir araya getiren noktada konumlanmaktadır. Bir diğer adıyla “Western Cape” olarak ta bilinen Cape Town, ilk izlenimlerinde gelişmiş bir Avrupa kentini andırmaktadır. Bartolomeu Dias tarafından keşfedilen bu harika konum, Afrika kıtasında yer alan ilk Avrupai yerleşim bölgesi olmaktadır. Güney Afrika bölgesinin en fazla kalabalık nüfusuna sahip ikinci kenti konumunda olan Cape Town, genellikle Hollanda ve İngiliz kültürünü yansıtan bir özelliğe sahip olmaktadır. Kent genelinde 300’den fazla Türk’ün yaşadığı şehirde aynı zaman’da 1 milyon Müslüman ve çok sayıda farklı milletten oluşan bir nüfus oranı huzur içerisinde rahatlıkla yaşamaktadır.
Tüm kentin genel nüfusu 3.500.000’den fazla olmaktadır. Dünyanın gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer aldığı Cape Town şehri, engin dağları ve muhteşem okyanus manzarası ile dillere destan bir güzelliğe sahip olmaktadır. Hemen her konuda özgürce gezebileceğiniz ve neredeyse sıfır suç oranının bulunduğu ender kentlerden biri olmaktadır. Her sene çok sayıda turistin akın ettiği şehir, birçok kişinin buraya turist olarak geldiği ve çok sevdiği için buraya yerleştiği muazzam bir kent konumu olmaktadır. Turistlerin bu kent üzerinde en çok sevdiği özellik ise kış aylarında olabildiğince sıcak, yaz aylarında ise ılıman bir iklim coğrafyasına sahip olmasından ötürüdür. Bu kapsamda Cape Town uçak bileti rezervasyonlarınızı gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.
Cape Town Vizesi
Güney Afrika seyahatlerinde Türk Vatandaşlarından vize talep edilmemektedir.

Cape Town Gezilecek Yerler

Cape Town şehrinde çok sayıda gezilecek yerler bulunmaktadır. Eşsiz güzellikleri ile bilinen şehrin en çokta ziyaret akınına uğradığı yerler genellikle plajlar, bozulmamış harika doğası ve tarihi turistik mimari yapılarıyla dünyanın en güzel turistik kentlerinden biri olmaktadır. Her sene çok sayıda kişi gerek tatil, gerek kültür, gerek ise ticari amaçlarla şehre akın etmektedir. Cape Town uçak bileti işlemlerinizi yapmadan evvel mutlaka gezilecek yerler üzerine bir planlama yapmanız daha mantıklı olacaktır. Sizlerin daha rahat bir gezi planı oluşturmanız adına Cape Town kentine ait gezilebilecek en güzel yerleri sizler için hazırladık.
Ümit Burnu: Dünya üzerine keşfedilen harika bir konum olan, Atlas ve Hint okyanuslarının bir araya geldiği noktada buluşan Cape Town şehrinin en güzel yerlerinden biri olmaktadır. Kentin güney kısmında yer alan Ümit Burnu, yaklaşık 245 metre kadar deniz seviyesinden yüksekte olmaktadır. Cape Point: Karanın en uç noktasında yer alan Cape Point, Ümit Burnu’na yakın bir mesafede yer almaktadır. Ümit Burnu’nun hemen yanında yer alan bir tepe olan Cape Point, aynı zaman’da üzerinde bulundurduğu tarihi bir yapı olan deniz feneri ile turistlere eşsiz bir görünüm sunmakta. Aynı zaman’da deniz fenerinin bulunduğu mevkide Cape Town şehrinin manzarasını izlemek için özel bir teras bulunmaktadır.
Cape of Good Hope National Park: Gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken bir bölge. Koruma altında olan bu parka yalnız bölgeye özgü endemik cinsinden bitliler ve hayvan türlerini barındırmaktadır. Park bünyesinde yer alan babunlar oldukça sevimli ve bir o kadar yabani olabilmektedirler. Bu nedenle bu bölgeye girmek isteyen turistlerin dışarıdan yiyecek getirmesi tamamen yasaktır.
Hout Bay: Kendilerine özgü ve sadece kendilerinin cumhuriyeti olarak adlandırdıkları bu bölge insanları, yapmış oldukları ağaçtan evlerle yaşamlarını bu bölgede sürdürmektedirler. Dağ ve deniz yamaçları üzerine kurulu olan bu bölgede yaşayan insanlar tamamen bağımsız olduklarını ve kendilerine ait bir cumhuriyet kurduklarını varsaymaktadırlar. Bu kapsamda kendi arabaları üzerine “Hout Bay Cumhuriyeti” etiketlerini yapıştıran yerel halk, aynı zaman’da kendi kasabalarını simgeleyen pasaportlara bile sahip olmaktadırlar. Bunların yanı sıra sörf yapmak için oldukça harika bir deniz alanına sahip olmaktadır.
False Bay Island: Doğa konusunda şüphesiz kentin en güzel bölgelerinden biri olmaktadır. Yelkencilik sporunun oldukça sıklıkla yapıldığı bir ada olan False Bay Adası, doğal bir zarafet içerisinde turistleri adeta büyülemektedir. Birçok sayıda bar, restoran, kahveler ve dükkanlarda burada yer almaktadır.
Stellenbosch: Cape Town kentinin en küçük ve güzel kasabası olmaktadır. Engin dağları ve konumunda barındırdığı Jockershoek Gölü Vadisi ile çevrili bir alana sahip olan ıssız yollara sahip olan kasaba tamamen modern bir işleyiş içerisinde olmakta. Oldukça şık ve lüks restoranlar, bar ve şık kahveler turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Aynı zaman’da kasabada çok sayıda üzüm başta olmak üzere meyve bahçeleri bulunmaktadır. 

Cape Town Konaklama

Gelişmiş bir Afrika kenti olan Cafe Town, çok sayıda konaklama merkezine sahip olmaktadır. Hemen her yerde rastlayabileceğiniz lüks veya ekonomik oteller mevcuttur. Toplu taşıma araçlarına ve gezilecek yerler üzerine rahat bir konumda yer almak istiyorsanız şehir merkezine yakın otelleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Sea Point, De Waterkant ve Main Road bölgelerindeki lüks oteller veya ekonomik apart binalarını tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama hizmetinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Cape Town konaklama ücretleri ortalama 50 dolar ile 350 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

Cape Town Kentinde Yer Alan Oteller;

 • ·         The Charles Cafe & Rooms
 • ·         Knightsbridge Apartments
 • ·         Atlantic Suites Camps Bay
 • ·         Swiss Cottage Guest House
 • ·         Cape Royale Luxury Hotel & SPA
 • ·         One on One High Level Road
 • Cape Town Havalimanı

  Cape Town uçak bileti işlemlerinizi her daim gezilecek yerler, gidilecek olunan havalimanı ve diğer ayrıntılar üzerine yapmanız her zaman faydanıza olacaktır. Bunun en büyük nedeni ise plansız yapılan seyahatlerde ekstradan fazla para harcanması ve zaman kaybına eşit getirmektedir. Bu nedenle uçak bileti rezervasyon işlemlerinizden önceki planlamalarınızı düzgün bir biçimde yapmalısınız. Cape Town Uluslararası Havalimanı konumuna birçok farklı ülkeden direk ve aktarmalı olarak geçişler sağlayabilirsiniz. Türkiye üzerinden direk olarak uçuş seferi düzenlenmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından - Cape Town Uluslararası Havalimanına direk olarak uçuş süresi yaklaşık 11 saat 15 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda ise ortalama süre aktarmada bekleme süresi dahil 16 saat ile 20 saat arasında sürebilmektedir. Cape Town şehrine gidebilmeniz için varacağınız havalimanından tutun, seyahat edeceğiniz kara taşıtları üzerine tamamen bilgi edinmelisiniz. Cape Town Uluslararası Havalimanı IATA kodu CPT ve ICAO kodu FACT olarak belirlenmiştir.  

  Cape Town Ulaşım

  Cape Town Uluslararası Havalimanına kadar sorunsuzca seyahat etmenizden sonraki şehrin ne denli bir ulaşım sistemine sahip olması ve zaman kaybınızın önlenmesi adına atılan adımları işaret etmektedir. Cape Town şehir içi ulaşım sistemleri her bütçeye ve her tarza uyum sağlamaktadır. Birden fazla ulaşım sistemine sahip olan Cape Town şehrinde birçok kişi dolmuş veya taksileri tercih etmektedir. Bunların yanı sıra bir diğer tercih edilen seçenek ise hem güvenli, hem ucuz hem de olabildiğince hızlı olan metrolar tercih edilmektedir. Gidilecek diğer yerlere ulaşım için eski klasik trenleri de kullanabilirsiniz. Turistlerin bir diğer tercihte bulunduğu iki katlı otobüsler sayesinde şehir gezintilerine katılabilir ve fotoğraf çekmek için çok kez fırsat bulabilirsiniz. Son alternatif ise hiçbir kimseye bağlı kalmadan özgürce dolaşmanızı sağlayacak araç kiralama firmaları gelmektedir. Uygun fiyata araç kiralayabilir ve şehri gezebilirsiniz. 

  Cape Town Yorumlar

   

   

  Etiketler

  Cape Town uçak bileti, en uygun Cape Town uçak bileti, en ucuz Cape Town uçak bileti, Cape Town ucuz uçak bileti, Cape Town en uygun uçak bileti, kampanyalı Cape Town uçak bileti, promosyonlu Cape Town uçak bileti, indirimli Cape Town uçak bileti, ucuz Cape Town uçak bileti, uçak bileti, yurt içi uçak bileti, yurt dışı uçak bileti

  Cape Town Hava Durumu

  Hava Yolları