Milan Hakkında

Milan şehri İtalya’nın kuzey kısmın da yer almakta olup en görkemli şehirlerden biridir. İtalya’nın Milan şehri sanat, tasarım, moda, eğitim, turizm olarak kendisini dünya çapında göstermiş ve kanıtlamıştır. Milan sokakların da modern hayat ile tarihi iç içe hissetmeniz fazlası ile mümkün. Nüfusu yaklaşık olarak 4 milyon civarın da olan şehir, Avrupa’nın en zengin ve gelişmiş şehirlerinden birisi olarak kendisini göstermektedir. Ticarete şekil veren şehirlerden biri olan Milan da alış veriş tutkunların isteklerini karşılayacak tüm seçenekler fazlası ile mevcut. Yıl boyu şehir de sıcaklık 5 ile 20 derece arasın değişim göstermekte. Milan için en ideal gezi zamanı Mayıs ile Ekim ayları arasında gerçekleştirilebilir. Ekim ayından sonra Milan şehrin de yağışlar başlar. Rahatlık ile seyahat etmek için Türkiye’den Milan uçak bileti almanız yeterli olacaktır.
Milan Vizesi
İtalya seyahatlerinde Türk Vatandaşlarından vize talep edilmektedir.

Milan Gezilecek Yerler

Milan gezmek ve eğlenmek için birçok seçenek sunmakta olup, gezi planları için eşsiz bir şehir konumundadır. Milano Duomo Meydanı - Piazza Del Duoma, içerisin de bulunan yapılar ile Milano da ki en ünlü ve gezilecek yerleri bünyesin de barındırıyor. Bu meydan da yaşayacağınız atmosferin tadı başka hiçbir yerde yok, doyasıya gezilmeli, eğelenilmeli ve tüm yapıların doyasıya tadı çıkarılmalıdır. Milano Duoma Katedrali, dünyanın en büyük katedrali olan yapı ziyaretçilerini görkemli yapısıyla adeta büyülemekte, herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Katedralin zirve kısmın da som altından yapılmış bir heykel bulunmakta ve defalarca çalınmaya çalışılmıştır. En büyük gotik yapılardan birisi olarak karşımıza çıkar. Milan da ki bu yapının tamamlanması tam 500 yıl sürmüş ve bu yapının 1386 yılın da inşasına başlanmıştır. Katedralin dış kısmın da son derece ince bir işçilik kullanılmıştır fakat iç kısmın da dışın da ki kadar ince işçilik görülmemektedir. Katedralin için de Rönesans döneminin önemli başyapıtları sizi karşılayacak.
Milano La Scale Tiyatro Müzesi, dünya da en çok bilinen opera binası olarak karşımıza çıkmakta. Bu müze de operanın tüm tarihi yansıtılmak için, heykel, kostüm, resimler sergilenmekte.
Milano Castello Sforzesco- Milan Kalesi, Avrupa da bulunan en büyük kaleler arasında karşımıza çıkmaktadır. Bu yapının inşasına 14. yüzyıl da başlanmıştır. 1450 yılın da kale yenilenmiştir. Tarihin bir sürü savaşına tanıklık eden bu kale, şuan da müze ve sanat koleksiyonlarına sergi yeri olarak kullanılmakta. 240 m uzunluğun da ki yapıya giriş ücretsiz olsa da içinde ki müzeleri gezmek için giriş ücretlidir.
Milano Santa Maria Delle Grazie Kilise ve Manastırı, 1465 ile 1490 tarihleri arasın da inşa edilmiştir. Bu yapı Bramente tarafından rönesans dönemin de Dominicanlar için yapılmıştır. Önünde uzun sıralar olan kilise gündüz saatleri gezmek en doğru seçim olacaktır.
Milano Galleria Vittorio Emanuele Alışveriş Merkezi, duomo katedraline çok yakın olan alışveriş merkezin de son derece şık restaurant ve mağazaları bulmanız mümkün.
Milano Poldi Pezzoli Müzesi, güzel bir konakta içerisin de İran halıları, silahlar, zırhlar ve rönesans dönemine ait yapıların sergilendiği müzedir. Eşsiz bir sanat müzesidir.
Como Gölü, Milano da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Dünyanın en güzel göllerinden biri olan göl ince uzun bir Y harfi şeklindedir. Asil görüntüsü ile kendisine hayran bırakan göl kafa dinlemek isteyenler için oldukça ideal.

Milan Konaklama

Milano da fazlası ile butik otel bulunmak ile birlikte şehir de yaklaşık olarak 2000 otel bulunmakta. Bu kadar seçenek arasın da herkesin imkan ve isteklerini karşılayacak otel bulmak mümkün. Milano da kalınacak yer olarak en çok tercih edilen semtler; Navigli, Bergamo, Centro, Storico, Brera ve DuomoDi Milano bulunmakta. Oteller de birbirinden farklı seçenekler bulunurken fiyat aralığı da verilen hizmet ve isteğe göre değişmekte.
Milano da ki 5 yıldızlı oteller; Armani Hotel Milano, Excelsior Hotel Gallia-Luxury Collection Hotel ve Hotel Principe DiSavoia bulunmaktadır. Lüks bir tatil planı yapıyorsanız isteklerinizi karşılayacak boyuttadır bu oteller.
Milano da ki 4 yıldızlı oteller; Hotel Berna, TheSquare Milano Duomo, Star HotelsEcho, Glam Milano, NH Collection Milano President arasın da bulunmakta olup kaliteli ve merkezi bir konumdadırlar.
Milano da ki 3 yıldızlı oteller; Hotel Canada, B&B Hotel Milano CenisioGaribaldi, Hotel Aosta- Gruppo Mini Hotel, Hotel Ritter arasın da bulunmaktadır. Bu oteller hem ekonomik oluşu dikkat çekerken düzgün ve temiz tesisler olarak da dikkat çekmekte.
Milano da ki 2 yıldızlı oteller; Esco Hotel Milano, Hotel Charly, Hotel Palladio gibi oteller bulunmakta. Hem düzgün bir tesis ararken gezi sırasın da konaklamaya fazla para ayırmak istemiyor iseniz ideal bir seçim olacaktır bu oteller. Konaklama fiyatları 45 euro ile 350 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Milan Havalimanı

Milan uçak biletini Türk Hava Yollarından İstanbul, Milano direk uçuşu ile yapabilirsiniz. Türkiye’nin diğer şehirlerinden de İstanbul aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Toplam da 3 adet havalimanı Milano da bulunmakta. Bu havalimanları; Bergamo havalimanı, Malpense havalimanı ve Linate havaalanıdır. Türk Hava Yoları, Pegasus ve Atlas Global ile ulaşım sağlamanız mümkün. Malpense havalimanı Türk Hava Yoları ile Atlas global giderken, Bergamo havaalanına da Pegasus uçmakta. Avrupa uçak firmaları ile de ulaşım sağlamanız mümkün.
Bergamo Havalimanı Milano’ya 45 km kadar mesafe de bulunmakta. Bergamo havalimanından Milano şehir merkezine ulaşım sağlamak için otobüs, taksi ve özel araçlar ile yapmak mümkün. Milano merkeze 5 Euro karşılığın da otobüs ile ulaşmanız mümkün.
Malpensa Havalimanı Milano şehir merkezine 49 km kadar uzaklıkta. Bu havalimanından Milano’nun merkezine otobüs, tren, taksi ve özel araçla ile ulaşmak mümkün. 50 dakika gibi bir süre de şehir merkezine ulaşmanız mümkün.
Linate Havalimanı Milano’nun merkezine 10 km kadar uzaklıkta olmak ile birlikte Türkiye’den bu havalimanına uçuş bulunmamakta. Sürekli kalkan otobüsler ile Milono merkeze kolaylık ile ulaşılmakta. Malpensa Havalimanı IATA kodu MXP ve ICAO kodu LIMC olarak belirlenmiştir. Bergamo Havalimanı IATA kodu BGY ve ICAO kodu LIME olarak belirlenmiştir. Linate Havalimanı IATA kodu LIN ve ICAO kodu LIML olarak belirlenmiştir.

Milan Ulaşım

Milan’a uçak biletinizi alıp vardınız ve şimdi sıra da şehrin içine karışıp doyasıya gezmek kısmı başlıyor. Milano da şehir içi ulaşım sistemi son derece gelişmiş durum da. Milano da ulaşım için; otobüs, tramvay, tren ve metro gibi oldukça fazla seçenek bulunmakta.
Milano da 3 farklı metro hattı bulunmakta ve sabah 06 da sefere başlayıp gece yarısına kadar çalışmak olup hafta sonu 01.40’a kadar seferlerini sürdürmekteler. Gece ulaşımı sağlamak adına küçük otobüsler de hizmet vermekte. Kısa mesafeli yolculuklar için şehir için de tramvay da hizmet vermekte ve fazlası ile tercih edilmekte. Taksi ücretleri yüksek olduğundan ekonomi açısından fazla tercih edilmemektedir. Milano şehir kartı ulaşımın yanı sıra çok iyi fırsatlar sunmakta, müze girişin de, restoran indirimleri ve havaalanı gibi imkanlar sağlamakta.

Milan Yorumlar

 

 

Etiketler

Milan uçak bileti, en uygun Milan uçak bileti, en ucuz Milan uçak bileti, Milan ucuz uçak bileti, Milan en uygun uçak bileti, kampanyalı Milan uçak bileti, promosyonlu Milan uçak bileti, indirimli Milan uçak bileti, ucuz Milan uçak bileti, uçak bileti, yurt içi uçak bileti, yurt dışı uçak bileti

Milan Hava Durumu

Hava Yolları