Sacramento Hakkında

Sacramento Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinin başkentidir. Sacramento aynı zamanda ilçe merkezidir. Kaliforniya Merkez Vadisinde Sacramento Irmağı ve Amerikan Irmağı arasındaki geniş alanda kuruludur. Kaliforniya’nın sekizinci büyük kentidir. Yapılan araştırmalara göre toplumsal bütünleşmeyi sağlayan yaşanılabilir bir yerdir. Sağlam bir kültür ve ekonomi kentidir. Kent kurucular İsviçreli göçmen John Sutter ve James W. Marshall büyük çabaları sonucu kurulmuştur. Hızlı gelişimin sergilendiği Sutter’s Fort müzesi 1839 tarihinde Sutter tarafından kurulmuştur. Sacramento bölgenin ticari ve kültürel merkezi oldu, tren durakları, ırmak botları, posta arabaları, telgraf merkezleri ve ilk kıtalararası demiryolu sayesinde gelişerek büyüdü. Şehirde parklar, geniş caddeler ve yeşil alanlar ile tam bir yaşam alanı oluşturulmak istenmiştir.

Sacramento Vizesi

Sacramento seyahati için kesinlikle Amerika vizesine ihtiyaç vardır. 

Sacramento Gezilecek Yerler

Gezilecek yerlerin başında California State Capitol Museum - Kaliforniya Eyalet Meclis Müzesi yeri Eyalet Meclisi binasında yer alır. 1869 tarihinden beri Eyalet Meclisine ev sahipliği yapmaktadır. 1982 yılında açılan müzede ise Kaliforniya eyaletinin geçmişten günümüze köklü tarihini yansıtan eserler bulunmaktadır. Sutter’s Fort Midtown bölgesinin merkezinde yer alan müze 1839 tarihinde Sutter tarafından kurulmuştur. Aslında altın aram çalışmalarına destek olmak ve yön vermek için çalışmalarda yardımcı olması amacı ile kurulmuştur. Restore edilmiştir 19 yüzyılda yenilenen müze Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Tarihi Öneme Sahip Eserler listesine alınmıştır. Big Four Building yani Dört Büyükler Evi ismini Collis Huntington, Mark Hopkins, Leland Stanford ve Charles Crocker’in çalışma ofislerini barındırdığı için almıştır. 1852 yılında inşa edilmiştir ve şehir merkezinin Old Sacramento bölgesinde yer alır. 1963 te eskiiği ve yıprandığı için 1965 yılında orijinal yapısı korunarak restore edilmiştir. Bunların dışında State Indian Museum yani Kızılderili Müzesi, Crocker Art Museum yani Crocker Sanat Müzesi, Cesar Chavez Parkı, Sacramento Zoo yani Sacramento Hayvanat Bahçesi, California State Railroad Museum yani Kaliforniya Demiryolu Müzesi görülmesi gereken yerlerdir. Son olarak Sacramento History Museum yani Sacramento Tarih Müzesi unutulmamalıdır. Giriş yetişkin için 5 usd ve indirimli için 4 usd olarak belirlenmiştir. Her gün saat 10.00 ila 17.00 arasında ziyaret edilebilir.

Sacramento Konaklama

Şehir otelleri, pansiyonlar, moteller, konukevi ve günlük kiralık daireler ile Sacramento bir çok konaklama alternatifi sunmaktadır.  Konaklama alternatifleri Sacramento Downtown ve Midtown merkez bölgelerinde yer almaktadır. Sacramento uçak bileti fırsatlarına erişebilir ve Sacramento uçak biletini sitemizden alabilirsin.  Yapılan yorumlar ve araştırmalar neticesinde konaklama için en iyi bölge Downtown yani şehir merkezi olarak belirlenmektedir. Bu bölgede kalmak ulaşım için de yardımcı olacaktır. Konaklama ücretleri Sacramento otelleri ve yer alternatifleri ile 100 usd ile 350 usd arasında değişmektedir.

Sacramento Havalimanı

Sacramento Uluslararası Havalimanı 21 Ekim 1967 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanında ücretsiz internet wifi erişimi bulunmaktadır. Uluslararası havalimanı olması sebebi ile iç hat ve dış hat uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Oldukça yoğun bir havalimanıdır ve Sacramento havalimanından yılda on milyonun üzerinde yolcu seyahat gerçekleştirmektedir.  Sacramento havalimanının IATA kodu SMF ve ICAO kodu KSMF ve FAA LID kodu SMF olarak belirlenmiştir.

Sacramento Ulaşım

Sacramento Uluslararası Havalimanından şehir merkezine ulaşım için otobüs Yolobus kullanabilirsin Sacramento Downtown’a yani şehir merkezine 42A nolu Yolobus ile ulaşabilirsin bilet ücreti 2 usd’dir. Taksi ile şehir merkezine ulaşmak istersen 25 usd ila 30 usd ortalama ücret ile ulaşabilirsin. Yolobus Sacramento’da kullanılan otobüslere verilen isimdir. Sacramento Havalimanı konumu şehir merkezinin 16 km kuzeybatısındadır. 

Sacramento Yorumlar

 

 

Sacramento Uçak Bileti

Herkese selamlar, tarih alanındaki akademik kariyerimden dolayı ülkemiz dahil pek çok şehir ve ülkede müze ve tarihi doku inceleme fırsatı buldum. Tarihçi arkadaşlar bileceklerdir ki Sacramento, azımsanmayacak sayıda müzeye ve tarihi alana ev sahipliği etmektedir. Bu nedenle yaklaşık 10 kişiden oluşan grubumuzla bir tur düzenlemeyi planlıyorduk uzun süredir. En ucuz biletleri de bulunca aradan çıkaralım dedik bu işimizi de. Dönüşte deneyimlerimi paylaşmak için buraya yorum bırakacağım tekrardan, takipte kalın…

cruise
Akif Mert

Güvenilir Site

Merhaba arkadaşlar. Sacramento gezimiz için bilet araştırması yaparken denk geldim bu siteye. Site sanırım yeni bu neden ilk başta biraz şüpheci yaklaştım. Ama sitedeki olumlu yorumları görünce soru işaretlerim kayboldu ve ilk biletimi dün aldım ve bugün de uçuşumu gerçekleştireceğim. Benim gibi şüphede kalmamanız için bu yorumu yazıyorum. Site gayet güvenilir ve ucuz. Gönül rahatlığı ile bilet alabilirsiniz.

cruise
Ece Gül

Sacramento

Sacramento’yu anlatayım desem ne kelimeler yeter nede sayfalar… Emin olun burayı gezip, atmosferini yaşamadan geçirdiğiniz her an kaybınızadır. Öyle muhteşem bir yerdir ki Sacramento; doğaseverine de hitap eder, tarih severine de… Son zamanlarda pek uğrayamasam da ilk Amerika seferimde ziyaret edeceğim kendilerini; Ki ekranda yazan bilet tarihine bakacak olursak ziyaretimiz gelecek hafta gibi görünüyor, bekle beni Sacramento.

cruise
Deniz Vatan

Etiketler

Sacramento uçak bileti, en uygun Sacramento uçak bileti, en ucuz Sacramento uçak bileti, Sacramento ucuz uçak bileti, Sacramento en uygun uçak bileti, kampanyalı Sacramento uçak bileti, promosyonlu Sacramento uçak bileti, indirimli Sacramento uçak bileti, ucuz Sacramento uçak bileti, uçak bileti, yurt içi uçak bileti, yurt dışı uçak bileti

Sacramento Hava Durumu

Hava Yolları