Venedik Hakkında

118 ada üzerine kurulmuş birbirinden kanallar ile ayrılmış kuzey doğu İtalya şehridir. Doğal güzelliği, sanatsallığı, mimarisi ve romantizm ile Venedik ün yapmıştır. Aşıkların ve gondolların şehridir.

Giden herkes gondola binmeyi yada kanal kıyısında oturup kahve içmeyi çok sevmiştir. San Marco meydanı önce güvercinler sonra ise turistlerin ziyaret ettiği bir yerdir.

San Marco meydanı 82 metre genişlik ve 175 metre uzunluğu ile Napolyon’un demesine göre Avrupa’nın en güzel şenlik alanıdır. Görülmesi gereken yerler; Büyük Kanal, San Marco Meydanı, Palazzo Ducale, Rialto Köprüsü, Accademia, Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Murano, Ahlar Köprüsü, St. Mark Saat Kulesi, Campo San Polo ve San Stae başlıca yerleridir.

Bu yerlerin dışında bir çok görülmesi gereken kendi has yerler mevcuttur. Venedik uçak biletleri için sayfamıza bakın. Özellikle Venedik seyahatinizde Gondol Gezisi yapmayı unutmayınız.

Bir İtalya seyahatinde yerlerin listesine Venedik’i eklemelisin. Alış veriş, sanat ve romantizm için oldukça güzel bir seçim olacaktır.

Venedik Gezilecek Yerler

Sayfamız Güncellenmektedir.

Venedik Konaklama

Sayfamız Güncellenmektedir.

Venedik Havalimanı

Venedik’te bir adet havalimanı bulunmaktadır. Marco Polo havalimanı İtalya’nın en yoğun beşinci havalimanıdır. Havalimanında iç hat ve dış hatlar terminalleri ile hizmet vermektedir.

Venedik Ulaşım

Sayfamız Güncellenmektedir.

Venedik Yorumlar

 

 

Muhteşem Bir Şehirsin Venedik

Selam gezgin dostlar… Kendi işimi yapmanın verdiği rahatlıktan dolayı ne zaman daralsam, sıkılsam alıp valizimi kaçarım uzaklara. Yıllardır yaptığım bu kafa dinleme seanslarım farkına bile varmadan alışkanlığa dönüştü sanırım ki artık haritaya baktığımda yabancı gelen bir yerin kalmadığını görüyorum. Yapacak bir şey yok, mecbur çift dikiş yapacağız ve öyle görünüyor ki ilk adresimizde Venedik…

cruise
Bedri Güler

venedik

Maalesef Venedik’i şanına uygun olmasa da tek gezenlerdenim. Tatilimi geçen hafta itibari ile sonlandırdım ve tatilimin ilk adımı olan bilet temini aşamasında bana uygun fiyatları ile büyük kolaylık sağlayan bu siteye teşekkür mahiyetindeki yorumumu yazmaya karar verdim. Rakip sitelere göre gerçekten fiyatlar bariz oranda uygun, ayrıca son derece güvenilir bir site. Aklınızda soru işareti kalmasın bence, gönül rahatlığı ile biletinizi alabilirsiniz.

cruise
Gökhan Kıl

venedikte aşk bir başka...

Gerek iş gerekse de hayatın vermiş olduğu telaş nedeni ile monotonlaşan ilişkimize heyecan katmak ve biraz da olsa kafa dağıtmak amacı ile aşıklar şehrini yani Venedik’i ziyaret etmeye karar verdik. Gezimiz sırasında bu eşsiz güzellikleri görmekte ve kendimize vakit ayırma konusunda ne kadar geç kaldığımızı fark ettik. Bu nedenle şimdiden diğer rotalarımızı hazırlayıp bilet rezervasyonlarına başladık bile…

cruise
Akın Türlü

Etiketler

Venedik uçak bileti, en uygun Venedik uçak bileti, en ucuz Venedik uçak bileti, Venedik ucuz uçak bileti, Venedik en uygun uçak bileti, kampanyalı Venedik uçak bileti, promosyonlu Venedik uçak bileti, indirimli Venedik uçak bileti, ucuz Venedik uçak bileti, uçak bileti, yurt içi uçak bileti, yurt dışı uçak bileti

Hava Yolları